Tipy
Analýzy
Články
LIVE sports
Sportovní videa
LIVESCORE
Sázejte s námi
Tabulky,statistiky
sportovní linky
sportovní kalendář
Tipy
Analýzy
Tikety

BONUS 2500kč

FOTBAL

Limso Topsites

TOPlist 

 
 

ANALÝZY

 

 

Preview: Austrálie Hyunday A - League (26-29.řijna)

Pokud budete mít nějaké dotazy, či připomínky, napište do diskuze na tomto webu a já rád odpovím.

12:00

Melbourne Victory v Newcastle Jets (26.10)

 

Domácí tým se konečně dostává do herní pohody, i když to není pořád úplně ono. Sestava je v podstatě neoslabená, a pokud se dobře nažhaví a soupeře nepodcení, jsou schopni hosty porazit. Newcastle letos hraje výborný fotbal, mají v celku dobrou formu a jejich postavení v tabulce je pro mě mírným překvapením. S Melbourne jsou na tom bodově úplně stejně. Sestava bude oproti minulému zápasu trošku prohozená, vracejí se klíčový hráči, ale těžko předpovídat, jak na tom budou a jak se trenér rozhodne. Minulý zápas skončil výsledkem 2:2, proto bych byl při vkladech trochu opatrnější. Jako velmi jistou sázku bych viděl neprohru domácího týmu, kurz se pohybuje lehce nad 1,2. Osobně hraji pokusově a nijak silně 1. Melbourne doma body nedává a věřím, že jsou dost silní na to, aby dali o gól víc, než soupeř.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Kaz Patafta

Vracejí se:
Kevin Muscat - klíčový hráč

Hosté:
Paul Kohler, Mario Jardel, James Holland, Stephen Laybutt - klíčový

Vracejí se:
Adam Griffiths - klíčový, Stuart Musialik - klíčový

TIP 1 (3/10), neprohra Melbourne (9/10)

Fotbal - Australská liga

11:00

Queensland Roar v Perth Glory (27.10)

 

Až moc lehce vypadající zápas. Domácí tým hraje v celku dobře, umí se hodně nabudit a proti Perthu by to opravdu nemělo být těžké. Roar bude v TOP sestavě a vše svědčí tomu, že Perth porazí. Perth je v krizi a hned tak rychle se z toho nedostane. Nehrají sice špatně, ale góly jsou tragédie a chyby v obraně jsou až moc viditelné. Na tým spadla prostě deka a pořád se snaží něco změnit. Jejich hra se už lepší, ale pořád to nestačí a vždy se objeví "blikanec" a oni prostě ztratí těžce body. Trenér bude jistě míchat sestavou a zkoušet nové věci, takže výhra domácích je na snadě. Hosty také čeká velmi dlouhá dvoudenní cesta na tento zápas. Osobně čekám výhru domácího týmu, sílu na to mají, ale nebude to opravdu nic lehkého. Neprohra Roar je téměř jistá, kurz je ale slabý.

Out pro tento zápas jsou:

Domácí:
Nikdo důležitý

Vracejí se:
Danny Tiatto - klíčový, Andrew Packer - klíčový, Massimo Murdocca - klíčový
Hosté:
Nikdo, až na čtyři dlouhodobě zraněné klíčové hráče

Vracejí se:
David Micevski, Billy Celeski, Leo Bertos, Jordan Simpson - všichni by měli nastoupit

TIP: 1 (3/10), neprohra Queens (7/10)

Fotbal - Australská liga

 

5:00

Sydney FC v Central Coast Mariners (29.10)

 

A je to tady. Jak jsem předpovídal již před třemi koly, trenér Branko Culina byl z týmu Sydney tento týden vyhozen a nahradí ho můj obrovský oblíbenec a pan trenér John Kosmina. Sydney prostě tuto výměnu potřebovalo, výsledky a pozice v tabulce absolutně neodpovídají kvalitě kádru a jsem zvědav, jestli se povede novému trenérovi dotáhnout Sydney do final four. Času je na to poměrně dost, ale Sydney prostě musí začít pořádně hrát a bojovat. Tento zápas je pro mě velmi těžko tipovatelný, srdce mi napovídá, že bych měl zkusit čistou remízu a ještě tajněji čistou 2, ale budu se držet při zemi a tento zápas prostě vynechám. Hostující tým předvádí vynikající a hlavně efektivní fotbálek a hrát proti nim je vždy extrémně těžké. Do týmu přišla obrovská posila John Aloisi (hráč s obrovskými zkušenostmi z evropských lig) a s ním se stává tým ještě silnějším než je. Věřím, že Aloisimu bude stačit velice málo na sehrání se s týmem a bude pro Mariňáky velmi platným a klíčovým hráčem. Škoda, že do Sydney nyní přišel nový trenér, který tým určitě nabudí a zvedne mu náladu, kdyby to bylo jinak, hrál bych opravdu čistou 2. Uvidíme tedy, jak vše dopadne a příští kola nám  napoví co a jak nakládat. Sydney by se mělo určitě zvednout, Mariňáci půjdou na titul!

Out pro tento zápas jsou:

Domácí:
Mark Rudan - klíčový, Terry McFlynn - klíčový, Adam Casey - klíčový

Vrací se:
Matt Ruben Zadkovich - klíčový, Steve Corica - klíčový, Ben Vidaic, Mark Milligan - klíčový, Michael Bridges

Hosté:
Nikdo, až na dlouhodobě zraněné

Vrací se:
Bradley Porter - hráč základu, Alex Wilkinson - klíčový, John Aloisi - megaklíčový, obrovská posila

TIP: NB, X2 na zkoušku

Fotbal - Australská liga

 

7:00

Adelaide United v Wellington Phoenix (29.10)

 

Adelaide bude muset trošku zahýbat sestavou, ale to nemění nic na faktu, že by si mělo se soupeřem poradit. Domácí jsou v domácím prostředí vždy velmi silní a hrají hodně útočný fotbal a nic než výhra by pro mě byla obrovským zklamáním. Reds mají možnost dotáhnout se v neděli na první příčku, pokud Mariňáci zaváhají v Sydney. Hra jim jde krásně, góly střílí a zvlášť doma. Poslední zápas v domácím prostředí rozstříleli a to ve velmi oslabené sestavě Melbourne 4:1, minulé kolo venku porazili Sydney 1:0. Forma tady je a věřím, že ji Adelaide opět potvrdí a se slabým Wellingtonem si v pohodě poradí. Osobně tento zápas hraji v AKU, tak i solo, za víc. Neprohra za směšný kurz, je 100%.

Out pro tento zápas jsou:

Domácí:
Angelo Costanzo - hráč základu, Paul Agostino, Bobby Petta, Bruce Djite - klíčový, Michael Valkanis - klíčový

Vrací se:
Isyan Erdogan, Shaun Ontong

Hosté:
Karl Dodd - klíčový, Costa Barbarouses             
Vrací se:
Felipe - klíčový, pokud ho pohlídají, bude klid, Steven Old, Vaughan Coveny - měl by hrát

TIP 1

Fotbal - Australská liga

Preview: Austrálie Hyunday A - League (5-7.řijna)

Pokud budete mít nějaké dotazy, či připomínky, napište do diskuze na tomto webu a já rád odpovím.

12:00

Queensland Roar - Wellington Phoenix (5.10)

 

Queensland čeká na první domácí výhru a má k tomu příležitost. Nicméně vůbec to nebude jednoduché. Hostům sice bude chybět jeden důležitý hráč, píše se dokonce, že to je rána do sestavy, ale neviděl bych to až tak zle. Hosté se po výhře 4:1 nad Perthem cítí docela na koni. Ovšem stěžují si a vidí menší problém v klimatických podmínkách, kdy oni trénovali za velmi chladného počasí a deště a přijedou hrát do šíleného vedra. Nicméně jako rozhodující faktor na vítězství domácích bych to nebral. Domácí postaví to co mají od začátku sezóny, sice se šušká, že trenér vyzkouší nějaké mladé hráče, ale tlak na domácí výhru a přerušení dvou proher bude jistě silnější. Tipnout si tento zápas není až tak jednoduché, osobně mírně věřím domácím, kvalita hostů mě stále nepřesvědčuje a minulá výhra mě nechává zatím klidným. V silách hostů je určitě remíza, proto bych byl trochu opatrnější a hrál za menší vklad či kombi.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Ante Milicic - útočník (3 týdny)

Vracejí se:
Chris Grossmann - záložník 20 let, Robbie Kruse - útočník 19 let
Hosté:
Daniel - klíčový (trest za karty 1 zápas)
Vracejí se:
Steven Old, Royce Brownlie

Tip: 1, 10

Fotbal - Australská liga

11:00

Sydney FC - Melbourne Victory (6.10)

 

Souboj titánů, dá-li se takto nazvat tento zápas. Oba týmy postaví to nejsilnější co mají, Sydney má sice nějaké absence, ale ty jsou dlouhodobé a na současný výkon nemají tedy valný vliv. Je to velmi těžko tipovatelný zápas, který může skončit opravdu jakkoli, nicméně Sydney se prostě pomalu a jistě dává do herní pohody a hraje v domácím prostředí. Melbourne není už tak silné jako loni, nicméně kvalita tam zůstává a je zatím jediný tým, který neprohrál. Je to klasický remízový zápas, ale já se osobně přikláním lehce k vítězství Sydney. Osobně bych tento zápas nevsázel a hrál spíše za velmi malý peníz.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Nikdo, ale dlouhodobě jsou zranění tři hráči základu

Vracejí se:
Nikolas Tsattalios, David Zdrilic, Ben Vidaic, Adam Biddle

Hosté:
nikdo

Vracejí se:
Matthew Kemp

Tip: neprohra Sydney, na zkoušku 1

Fotbal - Australská liga

9:00

Central Coast Mariners - Newcastle Jets FC (7.10)

 

Derby, jak se píše v tisku. Domácí vedou tabulku a minulé kolo poprvé prohráli. Hosté klasika. Nepříjemný a nevyzpytatelný tým, který prostě bere body. Za domácí opět nenastoupí klíčový obránce a kapitán Tony Vidmar, pro svou druhou červenou kartu byl potrestán na dva zápasy. Mariňáci už bez něj 1x hráli a úplné citelné oslabení to nebude. Nicméně hostům se vrací dva klíčový hráči, otázka zní, jak jsou na tom po zranění a jakou mají formu a zda vůbec nastoupí. Kurz na domácí je většinou nad 2, to že hraje první s druhým v tomto případě nehraje opravdu žádnou roli. Letos je liga maximálně vyrovnaná a tím lépe pro tipující, kdy kurzy jsou postavené vysoko. Na zkoušku doporučuju vsadit under. Očekávám velmi urputný a bojovný fotbal s čekáním na osudovou chybu. Newcastle si na domácí nějak moc věří, vidí díru v obraně, ale Central Coast podle mě hraje daleko lépe a jsou v lepší formě.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Tony Vidmar - klíčový obránce (trest - 2 zápasy)

Vrací se:
Matt Simon, Greg Owens - exAdelaide, měl by nastoupit, Matthew Osman

Hosté:
nikdo

Vrací se:
Joel Griffiths - klíčový, Stuart Musialik - klíčový, Noel Spencer

Tip: 1, 1X, under

Fotbal - Australská liga

11:00

Perth Glory v Adelaide United (7.10)

 

Adelaide opět nastoupí v plné síle a na zase nekompletní Perth nasadí útočnou notu. Perth je v krizi a nevěřím, že se z ní dostane tuto neděli. Domácím chybí zraněné opory i když některé se vrací, ale nejsou vůbec sehraní a trenér určitě zahýbá sestavou a pokusí se udělat nějaké změny k lepšímu. Kvalita je ovšem na druhé straně, Adelaide bude chybět jen Agostino, který si obnovil zranění, ale i bez něj jsou hosté silní a předvedou ofenzivní podívanou. Předpoklad je, že Perte se bude bránit a spoléhat na nějaký ten protiútok či chybu. Střelecky jsou domácí úplně špatní a prostě se jim nedaří a proti takovému týmu, jako je Adelaide to bude moc, moc, těžké. Dál se rozepisovat nemá cenu, pokud Adelaide nevyhraje, bude to celkem zklamání. Kurz nad 2 se musí hrát. Neprohra je téměř jistota.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Dino Djulbic (trest 1 utkání), Mitchell Prentice

Vrací se:
Jamie Harnwell - základ, Anthony Danze - základ, David Micevski - půjde do základu, Nick Rizzo - lavička, Jimmy Downey

Hosté:
nikdo

Vrací se:
Milan Susak - půjde na lavičku

Tip: 2, 2X

Fotbal - Australská liga

Preview: Austrálie Hyunday A - League (28-30.září)

12:00

Melbourne Victory - Queensland Roar (28.9)

 

Melbourne 5x remizovalo a toto kolo si brousí zuby a pokusí se remízovou šňůru přerušit a poprvé vyhrát. Ovšem nebudou to mít lehké, hosté jsou v plném počtu i když jsou informace, že trenér hostí sestavu promíchá a pozmění. Hostům se daří střídavě, ale jsou strašně nevyzpytatelní a dost berou body. Objevily se informace, že za domácí nenastoupí pravděpodobně jejich dvě hlavní hvězdy Danny Allsopp a Kevin Muscat, ale i tak jsou velmi silní a měli by si konečně připsat první vítězství. Je možné, že to je předzápasová taktika a oba hráči nastoupí, každopádně domácí neprohrají. Musím ale říct smrdí to remízou, ale kurz na 1 je všude nad 2, to by se mělo zahrát.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Matthew Kemp (třísla - 2 týdny)

Vracejí se:
Danny Allsopp - klíčový, Kaz Patafta, Daniel Vasilevski
Hosté:
nikdo
Vracejí se:
nikdo

Tip: 1, 10

Fotbal - Australská liga

11:00

Sydney FC - Newcastle Jets FC (29.9)

 

Sydney, děs, momentálně se jim prostě nedá věřit, minulé kolo mě celkem překvapili, psal jsem, že v Qeenslandu neprohrají, ale to že vyhrají jsem nečekal. Dostávají se už pomalu do hry, sehrávají se a to je dobře. Nicméně pořád jim chybí pár hráčů základu a pořád to není to silné Sydney, které by mělo být v tabulce na prvních příčkách. Newcastle mě osobně velmi překvapuje, hrají v celku dobře, ještě neprohráli. Do Sydney přijedou v podstatě kompletní, takže domácí to na výhru budou mít opravdu těžké. Na tento zápas bych si tipnul under, bude to spíše boj obran s minimem šancí. Jinak domácím se vrací a bude hrát brazilec Juninho a proti němu bude hrát další brazilec, ostrostřelec Mario Jardel.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Nikdo, ale dlouhodobě jsou zranění tři hráči základu.

Vracejí se:
Nikolas Tsattalios, Tony Popovic - ten půjde do základu, Ben Vidaic, Juninho - klíčový

Hosté:
Andrew Durante - klíčový, Jorge Drovandi (nebyl nominován)

Vracejí se:
Scott Tunbridge, Noel Spencer

Tip: : neprohra Sydney, na zkoušku 1, under 2,5

Fotbal - Australská liga

6:00

Wellington Phoenix - Perth Glory (30.9)

 

Těžko tipovatelný zápas, bookies věří domácím, ale já moc ne. Nicméně jejich sebevědomí je velmi silné a opravdu věří ve tři body. Perth je zatím špatný, v útoku jsou téměř neviditelní, ale nedávají body jen tak lehce. Perth zase nebude kompletní a tak domácí mají velkou šanci na tři body. Domácí jsou v plné síle a pokud se dobře vyhecují vyhrají. Pro mě ale NB. Ten zápas by měl být ze všech nejjasnější a toho se právě bojím.
 
 Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
nikdo

Vrací se:
Cleberson, (brazilec, obránce), Royce Brownlie, Tim Brown

Hosté:
Jamie Harnwell - základ, David Micevski - základ, David Tarka - klíčový, Jason Petkovic - klíčový, Stan Lazaridis - klíčový, Hayden Foxe - základ

Vrací se:
Terry McFlynn - do základu, Adam Biddle

Tip: NB

Fotbal - Australská liga

9:00

Adelaide United - Central Coast Mariners (30.9)

 

Adelaide nastoupí v plné síle a opět bude do soupeře bušit o sto šest. Jde jen o to, aby dali více gólů, než hosté. Domácímu týmu věřím, jsem přesvědčen o tom, že je celý zápas budou přehrávat a že se bude hrát velmi útočný fotbal. Nevýhodou Adelaide je, že dostává poměrně dost branek, v obraně to dost skřípe. Hosté vedou ligu, hrají výborný fotbal a zatím neprohráli. Já doufám, že Adelaide bude první, kdo je porazí. Kvalita je na straně domácích, budou hrát v plné palbě a potřebují vyhrát a získat tři body. Věřím, že to v neděli vyjde.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Nikdo, krom dlouhodobě zraněných 

Vrací se:
Paul Agostino - hvězda, určitě bude hrát, snad se konečně chytne a trefí se a nebo dopomůže k vítězství

Hosté:
Matthew Osman - základ, Nik Mrdja - klíčový útočník, ale umí zahrát I bez něj, Alex Wilkinson - hráč základu

Vrací se:
Matt Simon, Greg Owens - ten bude hrát, výborný fotbalista, Tony Vidmar - obránce, klíčový, kapitán mužstva

Tip: 1, 10

Fotbal - Australská liga

Preview: Austrálie Hyunday A - League (21-23.září)

12:00

Newcastle Jets FC - Melbourne Victory (21.9)

 

Oba týmy ještě neokusily hořkost porážky, domácí jsou na tom v postavení v tabulce o něco lépe, než Melbourne, ale co se týče kvality kádru je to právě naopak. Melbourne 4x remizovalo a v tomto zápase to bude s velkou pravděpodobností po páté, s lehkým přikloněním se i k výhře. Osobně tento zápas hraji X2.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
nikdo

Vracejí se:
Troy Hearfield, Stephen Laybutt, Paul Kohler
Hosté:
Danny Allsopp - klíčový (naražená žebra - 1 týden)
Vracejí se:
Joseph Keenan - podle mě nahradí právě Allsoppa

Tip: neprohra hostů

Fotbal - Australská liga

12:00

Wellington Phoenix v Adelaide United (22.9)

 

Adelaide trochu nešťastně prohrálo s Newcastlem a toto bude druhý zápas venku. United chtějí dovést aspoň nějaký ten bodík a tak se budou snažit outsidera jako první u nich doma porazit. O kvalitě tady hovořit nebudu, vše bude záležet, jak domácí budou ochotni útočit a otevřou tím svou obranu. Adelaide se vrací momentálně jeden z jejich nejlepších hráčů a s pomocí Bruce Djiteho věřím, že oni dva a Cassio zápas rozhodnou pro United. Já osobně ale hraji opatrnou X2.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
nikdo

Vracejí se:

Hosté:
nikdo

Vracejí se:
Nathan Burns - megaklíčový

Tip: neprohra hostů

Fotbal - Australská liga

11:00

Queensland Roar - Sydney FC (22.9)

 

Těžko tipovatelný zápas, pokud Sydney bude dobře bránit, je schopné uhrát remízu. Už zase nejsou úplně kompletní, momentálně se na ně nedá vůbec sázet a ani odhadovat co vlastně předvedou. Trenér se zatím drží, prý máme být trpěliví, že to údajně příjde, tak jsem zvědav.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
nikdo

Vrací se:
Massimo Murdocca - půjde podle mě do základu

Hosté:
Tony Popovic - klíčový, Robbie Middleby - základ, Jacob Timpano - klíčový, Michael Enfield, Ivan Necevski - základ, Juninho - klíčový

Vrací se:
Terry McFlynn - do základu, Adam Biddle

Tip: NB

Fotbal - Australská liga

 

9:00

Central Coast Mariners - Perth Glory (23.9)

 

Domácí tým nastoupí jen bez jednoho hráče základu. Mají úžasnou formu a jsou dobře rozehraní a krásně si na hřišti rozumí. Perth mě zklamal, píšu to poněkolikáté a v tomto zápase mu vůbec nevěřím. Hosté v přípravném zápase porazili Mariners 3:2, hráči Perthu i trenér v tom vidí velkou inspiraci, ale v ligovém zápase to podle mě opravdu jen vidí a očekávám tlak domácího týmu a v současném stavu mají na to je porazit. Osobně hraju čistou 1

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Tony Vidmar - klíčový (trest 1 zápas), Andrew Redmayne 

Vrací se:
Matthew Trott, Matt Simon, Greg Owens - ex Adelaide, výborný hráč, určitě nastoupí, nebo bude střídat

Hosté:
Billy Celeski - základ, David Tarka - klíčový (na celou sezónu), Jason Petkovic - základ, Stan Lazaridis - klíčový, Hayden Foxe - základ

Vrací se:
David Micevski - základ, Leo Bertos - základ, Mitchell Prentice, Nick Rizzo - lavička

Tip: 1

Fotbal - Australská liga

Preview: Liga Mistrů 18.9.

Dnes se odehrají první zápasy ve skupině LM, pár zápasů je lehce rozebráno v tipech.

20:45

Olympiakos-Lazio

 

Řecký Olympiakos Pireus si i letos zahraje Ligu mistrů, když opět vyhrál ligu. V klubu se v létě udělo docela dost změn a tým bude doufát nejen úspěch na domácí scéně, ale i nějaký úspěch v LM. Zatím to v poslední ročnících skončilo vždy jen v základní skupině. Letos ve skupině narazí na Real, Brémy a Lazio Řím. S posledně jmenovaným týmem Lazio Řím změří síly dnes na domácím hřišti. Lazio po odečtě bodu za korupci vklubu nakonec skončil na třetím místě a tak se musel probojoval do hlavné soutežě přes předkolo, vněmž vyřadil Dinamo Bukurešť. Po třech letech si tak opět zahrají v LM, kde naposledy skončili jen v základní skupině. V Serii A po třech zápasech mají tři body za tři remízy. Pro dnešní zápas jim bude chybět S Mauri , S Siviglia a M Diakhite, ale i tak si myslím, že nějaký bod by odvézt mohli.

Jak by mohli nastoupit:

OLYMPIAKOS
Nikopolidis,
Pantos,Domi, Zewlakov,Antzas,
Stoltidis,Torosidis,Lendesma,Galetti (kovacevic),Djordjevic
Lua Lua

LAZIO

Balotta,
Scaloni,Djaouri,Kribari,Stedardo,
Lendesma,Mutarelli,Mundigagi,Del Nero
Roki,Pandef.

TIP: 02

Fotbal | Liga Mistrů

20:45

Schalke-Valencia

 

Valencie skončila v lize na čtvrtém místě do LM se museli probojovat přes 3předkolo s Elfsborgem. Loni se dostali do čtvrfinále, kde vypadli s Chelsea. Na Chelsea opět narazí ve skupině B. První zápase, ale bude hrát hrát na německé pudě proti Schalke 04. V letní přestávce sice odešel veterán Ayala, ale naopak přišel branákář Hildebrand, nebo útočník Žigič. Primera division nezačali zase tak špatně, když sice první zápas doma nezvládli s Villarrealem (0:3), ale poté oba zápasy vyhráli. Schalke není pravidelným týmem v LM, ale letos po druhém místě v lize si jí po roce opět zahraje. Klubu se moc změn přes léto nedělo...v lize po pěti kolech jako jeden zmála jěště neprohrál, ale zase jen jednou vyhrá. Hned čtyři remízy už mají na kontě, že by letošní remízový král? uvidíme :-) Valencie nebude v prvním zápase kompletní, přesto si myslím že neprohaje. Zkusím si zahrát remízu.

Jak by mohli nastoupit:

Schalke 04: Neuer, Rafinha, Werstermann, Bordon, Pander, Jones, Ernst, Asamoha, Rakitic, Lövendkrands y Kuranyi.

Valencia: Canizares, Miguel o Alexis, Albiol, Marchena, Moretti, Joaquín, Albelda, Baraja, Silva, Angulo o Manuel Fernandes y Villa.

TIP: 0

Fotbal | Liga Mistrů

20:45

Chelsea-Trondheim

 

Ve stejné skupině se odehraje dnes jěště jeden zápas. Chelsea bude doma hostit Trondheim. Chelsea pod trenérem Mourinho vyhrál snad všechny trofeje, kromě Ligy mistrů. To je uričtě jejích cíl i letos. Loni vypadli ve čtvrtfinále až na penalty s Liverpoolem. Chelsea by měla postupit ze skupiny, ale jak daleko jsem sám zvědav. V lize nehrají zrovna moc přesvědčívě, prohra v Aston Ville, nebo domácí remíza s Blackburn. Rosenborg Trondheim sice vyhrál minulý rok ligu, přesto musel se vyškrábat do základní skupiny LM přes předkola. V druhém přes Astanu a ve třetí přes finskou Tampere. Zde je favorit jasný, ale kurz zrovna není lákavá. Svěřenci trenéra Mourinho by měli vyhrát i větším rozdílem,....

TIP: 1

Fotbal | Liga Mistrů

20:45

Marseille-Besiktas

 

Ke skupině A už jen krátce :-) V ní se setká francouzský celek Olympique Marseille doma s tureckým Besiktas Istanbul. Oba celky se v LM objevují po tříleté pauze. Marseille po druhém místě v lize, Besiktas sice skončil taky druhý, ale musel jěště vyřadit v druhém předkole Tiraspol a ve třetím předkole FC Curych. Marseille v lize nezačala dobře, po 8zápasech mají pouze 7bodů a jsou až na patnáctém místě. Nedaří se jim hlavně po odchodů Ribéryho do Bayernu a Beyeho do Newcastle. Besiktas po pěti kolech v turecké lize je druhý, dva body za Galatasaray. Těžké tipovat tento zápas, možná bych zkusil jen over 1,5...

TIP: 1,5g - více

Fotbal | Liga Mistrů

20:45

FC Porto-Liverpool

 

Druhý zápas ve skupině A je mezi Portem a Liverpoolem. Porto vyhrálo Super Ligu a tak si opět zahrají LM. V sezóně 2003/2004 tuto trofej vyhráli, minulý ročník skončili v osmifinále s Chelsea. V létě Porto přišlo o Pepeho a Adersona, přesto i letos začli dobře a vyhráli všechny tři zápasy. Soupeřem jim bude loňský finalista a vítěž ročníku 2004/2005. V lize skončili třetí a museli se do základní skupiny prodrat přes předkolo, v něm přešli přes Tolouse. Přes léto tým docela posílil a i vstup do sezóny se jim vcelku vydařil. Zatím neprohráli a patří jim třetí příčka. Oba celky se střetli před šesti lety, kdy doma Liverpool vyhrál 2:0 a venku remizoval 0:0. A tak by mohl dopadnou i toto útkání...

TIP: 2,5g - méně

Fotbal | Liga Mistrů

Preview: Austrálie Hyunday A - League (14.-16.září)

12:00

Sydney FC - Wellington (14.9)

 

Domácí tým konečně zvítězí. Prostě už musí. Většina sázkových kanceláří tento zápas ani nevypsala, buď se něčeho bojí a nebo v tom něco cítí. Pozice Sydney v tabulce po třech kolech není nijak růžová, ale na začátku jsem psal, že jsou extrémně oslabení a že začátek bude velmi špatný, což se potvrdilo. Ale zítřejší zápas už by měl být vítězný, rozhodující jsou právě dva faktory. Ten první je, že do Sydney přijede Wellington a po třech kolech je vidět, že se pomalu a jistě stává outsiderem ligy. Sice je ještě začátek, ale dosavadní výkony tomu zatím nasvědčují. Druhý a ten důležitější fakt je, že domácím se do sestavy vrací  8., slovy osm, klíčových hráčů. To je poprvé, co Sydney FC bude téměř kompletní a co do kvality proti hostům, výrazně, výrazně, silnější. Osobně mám tento zápas vsazený za mrzký peníz, ještě s kurzem 1,57.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Ben Vidaic (stehno - 1 týden), Jacob Timpano - základ (stehno - 2 týdny), Ivan Necevski - základ (kotník - 1 měsíc)

Vracejí se:
Clint Bolton - klíčový (návrat z nároďáku), Nikolas Tsattalios, Ruben Zadkovich - klíčový (návrat z nároďáku), Brendon Santalab (návrat ze zranění), Alex Brosque - klíčový (návrat z nároďáku), Mark Milligan - klíčový (návrat z nároďáku), Adam Biddle, Juninho - klíčový (rychle se dal dohromady, rozhodnuto jestli nastoupí, bude po tréninku)

Hosté:
Royce Brownlie (nepovolán), Jacob Spoonley (nepovolán)
Vracejí se:
Mark Paston - golman, jednička, George Paladini (premiéra), Tim Brown (uzdravení z nemoci)

Tip: 1 - 1,65

Fotbal - Australská liga

11:00

Newcastle Jets- Adelaide United (15.9)

 

Adelaide bude tak trochu oslabené, tři klíčový hráči budou chybět. Minulé kolo doma drtili Melbourne, ale měli obrovskou smůlu a zápas skončil remízou. V tomto zápase bych byl trochu opatrnější a a možná bych zvolil neprohru hostů, jsou kvalitativně na lepší úrovni, ale přece hrají venku. Smrdí to remízou. Domácí jsou klasika, ani super výkony a ani vyloženě propadáky. Minulé kolo domácí šťastně vyhráli ve Wellingtonu. Nicméně novinkou je, že za domácí nastoupí fotbalová STAR "super" Mario Jardel. 33_letý brazilský fotbalista, kterého asi nemusím představovat. Je to nová posila domácího týmu, tak uvidíme, jak se mu bude dařit. Je pár statistik, ve svých nejlepších sezónách střílel, jako kanón.

FC Porto 1996-2000: 125 zápasů - 130 gólů
Galatasaray 2000-2001: 40 zápasů - 48 gólů
Sporting Lisabon 2001-2003: 49 zápasů - 53 gólů.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Jorge Drovandi (nepovolán), Ben McNamara (GK) (nepovolán), Stephen Laybutt - klíčový (zranění)

Vracejí se:
Stuart Musialik - klíčový (návrat z nároďáku), Andrew Durante - klíčový (návrat ze zranění), Ben Kennedy (GK) (návrat ze zranění), Mario Jardel - střelec (nová posila)

Hosté:
Michael Valkanis - klíčový (koleno, do konce sezóny), Bobby Petta - pravidelný hráč základu (lýtko - 1 týden), Dez Giraldi - pravidelný hráč v základu (2 týdny), Milan Susak (1 týden), Nathan Burns - velmi klíčový (bude odpočívat)

Vracejí se:
Bruce Djite - klíčový (z repre), Kristian Sarkies - klíčový (z repre), Shaun Ontong - klíčový (z repre)

TIP: netroufám si tipovat

Fotbal - Australská liga

8:00

Melbourne Victory - Central Coast Mariners (16.9)

 

Melbourne je na tento zápas nažhavené, loňský mistr zatím nepředvádí ty výkony, které ho pasují na opětovného mistra. Domácí nastoupí se vším co mají, všichni klíčový hráči jsou v pořádku a nastoupí. Hosté jsou zatím překvapením ligy a to pro všechny. Zatím bodovali naplno a úlétli na první příčku ligy a jako jediní neztratili ani bodík. Ale ono to jednou příjde a já si myslím, že to bude právě proti Melbourne. Lze očekávat od domácích tlak s drtivou podporou fanoušků, kterých příjde, tipuju, nad 40 tis.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Daniel Vasilevski (nepovolán), Evan Berger (nepovolán), Ljubo Milicevic (koleno - 2 týdny)

Vrací se:
Steve Pantelidis - klíčový (návrat ze zranění), Archie Thompson - megaklíčový (z repre), Joseph Keenan (ze zranění), Leigh Broxham - klíčový (z repre).

Hosté:
Nil - loni základ, Alex Wilkinson - loni základ (koleno - neznámo)

Vrací se:
Bradley Porter (z repre), Dean Heffernan (z repre), Danny Vukovic (z repre).

TIP: 1- 2,2

Tip: 10 - 1,3

Fotbal - Australská liga

11:00

Perth Glory - Queensland Roar (16.9)

 

Domácí tým nastoupí v plné síle, vrací se pět nejdůležitějších hráčů. Tento tým jsem na začátku považoval, za černého koně ligy, zatím teda nic nepředvedl a čekám to nyní. Už prostě musí. Jejich výsledky jsou na tu kvalitu opravdu ostudné. 3x hráli 0:0 a útočí na rekord v historii ligy. Pokud by opět a po čtvrté hráli 0:0, tak vytvoří rekord za celou historii ligy při 6 tis zápasech. Nikdo totiž za sebou 4x nehrál 0:0. Tak snad nebudou hrát na rekord. :o))) K hostům se nic říct nedá, střelecky či spíše výkonově se trápí, stejně jako domácí, trenér se ale prsí, že to už příjde, ale doufám, že si to nechají až na domácí zápas. Smrdí to remízou.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
David Tarka - klíčový (kolenní šlacha- na celou sezónu), Jason Petkovic - pravidelný základ (noha - 6 týdnů), Stan Lazaridis (trest), Hayden Foxe - základ (koleno - 6 týdnů) 

Vrací se:
Nikolai Topor-Stanley - megaklíčový, viděl jsem ho 2x hrát v repre do 23 let a pane jo, to je player, ofenzivní obránce, perlička - potomek místních křováků, nebo co tam je za kmeny :DDD (z repre), Simon Colosimo - klíčový (z repre), David Micevski - klíčový (z repre), Billy Celeski - klíčový (z repre), Tando Velaphi- gólman, klíčový (z repre)

Hosté:
Massimo Murdocca - základ (1 týden), Matt Ham (do konce sezóny), Andrew Packer (4 týdny)

Vrací se:
Sasa Ognenovski - měl by jít do základu (návrat ze zranění kolene)

TIP: 1- 2,4

Tip: 10 - 1,35

Fotbal - Australská liga

Preview: Fotbal | Kvalifikace M Afriky( 8.-9.září)

Po delší době je zde i kvaliface na Africký pohár. Pár zápasů bych chtěl lehce představit.

12:00

Gabon-Pobř.Slonoviny(8.9)

 

V první skupině na sebe narazí Gabon proti Pobřeží Slonovině. Povřeží Slonoviny vévodí skupině se s devítí body. Vyhráli všechny tři dosud odehrané zápasy a to hned větším rozdílem. Ze sobotním soupeřem se střetli naposledy před rokem. Tehdy vyráli Sloni jednoznačně 5:0. Pro tento zápas jim, ale bude chybět hvězda Didirer Drogba, toho nahradí Dindane. Sazkovky ouboj těchto týmů favorizují Pobřeží Slonoviny. Gabon kromě zmiňované prohry ze "Slonama" vyhráli zbylé dva zápas s přehledem. Aby se dostali do čela tabulky a tím do finálové tabulky museli by vyhrát větším rozdílem, nejlépe 6:0. Což je vysoce nereálne a budou rádi, když doma neprohrají.

 

12:00

Nigérie-Lesotho(9.9)

 
Souboj ve skupině 3 mezi první Nigérii a poslední Lesoto. Nigérie si zajistila postup už v čevnovém bojí a tento zápas už spíše bude jen formalitou. Kurz na domácí se pohybuje kolem 1,1 což není zrovna lákavé. Ale není se čemu divit, vyhráli čtyři z pěti zápasů. Navíc nebyly to příliš přesvědčivé výhry, většínou pouze o gól. Uvidíme jestli tento zápas bude jednoznačný, nebo kouč Nigérie Berti Vogts nechá hrát i chlapce z lavičky.

12:00

Uganda-Niger(8.9)

 

Zajímavější zápas je ze stejné skupiny, mezi Ugandou a Niger. Uganda k postupu do dalších bojů by potřebovala vyhrát i o pár branek více. V prvním zápase v Niger sice jen remizovali 0:0, v sobotu ale hrají doma, kde by rozhodně neměli prohrát. Kromě výhry nad slabým Lesoto dokázali vzít všechny body i Negérii. Sna jedniný problém řeší trenér Ugandy. Tým z jížní Ameriky odmítnul hráče Ugandy uvolnít dříve, aby se co nejlépe mohli připravit. Celý tým Ugandy se totiž začal připravovat už ve středu. Jestli nakonec bude útočník Obua hrát se uvidí. Trenér Laszlo Csaba je tímto hodně zklamán, ale i tak Uganda bude hodně silná, a doufejme že i vyhraje větším rozdílem.

12:00

Mauricius-Seychelly(9.9)

 

Mauticius pod novým trenérem Akbar Patel bude chtít ve skupině 2 alespoň jedno vítěztví získat. Jediný bod získali za remízu doma s Tunisem, což bylo docela překvapivé. Od té doby, ale nezískali ani bod a jsou jasně posledí. Soupeř Seychelly vybojoval aspoň jednu výhru, když před rokem vyhráli doma 2:1 právě nad Mauriticiusem. Domácí snad na svém stadioně v Curepipe pod novým trenérem alespoň vyhrají jeden a poslední zápas.

12:00

Rwanda-Libérie (8.9)

 

V dalším sobotním utkání bude souboj ze skupiny 5, kde na sebe narazí Rwanda proti Libérii. Oba celky už na finále v Ghaně můžou dávno zapoměnout, a tak alespoň boj o to, kdo nebude poslední. Momentálně poslední Rwanda získala pouze tři body za nedávnou vyhrou doma s E. Guineou 2:0. Libérie s EG jen remizovala, za to porazila doma Rwandu 3:2 a je tak o bodík před ní. Rwandská hvězda vyzvala Olivier Karekezi a Saidi Abedi Makasi, aby vedli jejich útok v sobotním zápase. Olivier hraje za švédský tým Helsinborg a Makasi za Maccabi Herzliya v Izraeli. I ti snad pomůžou vyhrát doma na stadióně v Kigali. Nevím jestli se jim to povede, ale prohrát by neměli.

12:00

Rovn.Guinea-Kamerun (9.9)

 

Ani druhý zápas ve skupině 5 by nemusel být nezajímavý. Kamerun, jako první celek tabulky s 15body venku s druhou Guienou. Ta z pěti zápasů vytěžila 7bodů. Dokázala vyhrát oba domácí zápasy, ale nyní ji čeká nejtěžší. Kamerun se už dále kvalifikoval a tak už tento zápas není až tak podstatný, samozřejmě že by chtěli i poslední zápas vyhrát a zakončit tak kvalifikaci na výbornou. K poslednímu zápasu jim, ale bude chybět útočník Samuel Eto'o, který je kvlůli zranění vyřazen na delší dobu. Zastoupit by ho měl další skvělý útočník Webo. Rovníková Guinea se jěště může probojovat do pohárového finále, ale musí proti Kamerunu uspět. Uvidíme jestli se jim podaří nad dosud nepřemoženým Kamerunem vyztrát.

12:00

Gambia - Alžírsko (9.9)

 

Alžírsko má jěště naději na postup. Ve skupině 8 je na tom stejně jako první Guiena, akorat horší skóre. Dvě výhry a dvě remízy,.. celkem slušnou bilanci dokázal Aližírský celek nasbírat. Proti Gambii hráli cca před rokem doma, kde vyhráli těsně 1:0. Nyní je čeká těžký zápas, i když Gambie nemá šanci se dostat do poháru v Ghaně, ale určitě nebudou chtít poslední zápas prohrát. Pro tento zápas jim navíc budou chybět dva suspendovaní EbouSillah a Dawda Bah. Pro Alžírsko to je rozhodující zápas, ve kterém jim pomůže i uzdravený Hameur Bouazza. Jestli dokáží vyhrát v Gambii, nebo ne jsem sám zvědav...

 

12:00

Senegal - Burkino Faso (9.9)

 

Senegal se v sedmé skupině popere o postup do fínále afrických národu v Ghaně. Senegal má sice stejně bodů jako druhá Tanzánie, ale lepší vzájemnou bilanci. Zápas z Burkino Faso by měl být v režii domácí a zajistit si tak svůj postup. Senegal sice na jejich hřišti prohrál 0:1, ale doma snad neponechají nic náhodě. Burkino je venku o dost slabší a snad nebude dělat problémy.

12:00

JAR-Zambie (9.9)

 

Další zápas- duel JAR, který bude doma hostit Zambie. JAR sice bude moct doma pečetit postupové místo do finále v Ghaně. Pokud ovšem nenechají Zambii vyhrát. Jížní Afrika prozatím neprohrála ani jeden zápas a venku dokonce porazila i jediného pronásledovatele Zambii. Pro "Bafana" tým je velkou zprávou, že se konečně vrací do týmu útočník Blackburn Rovers Benni McCarthy. Ten se konečně dohodl z Jihoafrickým fotbalovým úřadem a po delší době se úkáže v reprezentaci. Ale ani tako zpráva by neměla domácí JAR rozhodit a měli by si v Kapském městě postup pohlídat...

 

12:00

Guinea - Kapverdy (9.9)

 

Favoritem v tomto duelu jsou domácí, které trápí nejistý start kapitána Pascal Feinduono v tomto kličovém zápase. Ale i tak by měli porazit Kape Verde, které venku nezískali ani bod, a ani nedali branku. Divil bych se kdyby hosté nějaký bod urvali, ale nemělo by tomu tak být :-)

12:00

Eitopie - Namibie (8.9)

 

Namibie by potřebovala malý zázrak a porazit venku Etiopii. Poté mohou pomýšlet na další zápasy. Proti Etiopii to ale nebude vůbec lehké, ne jen že doma neprohráli, ale naopak Libyi a Kongo shodně 1:0 porazili. Navíc hostům bude chybět kapitán Collin Benjamin. Prohrát by možná nemuseli, ale že by vyhráli? uvidíme :-))

12:00

Keňa-Angola (8.9)

 

Angola má jasný postup a zápas v Keni asi bude brát jen jako přípravu. Skupinu 6 vyhráli jednoznačně nejen díky domácímu prostředí. Do týmu se navíc vrací po dlouho době Gilberto. Je zbytečně dál tento zápas komentovat, prostě tady nejde o nic a vyhrát může kdokoliv,...

 

Preview: Austrálie Hyunday A - League (6-9.září)

Krátké preview třetího kola australské ligy. Jelikož obě australské reprezentace hrají zápasy, je povoláno mnoho hráčů z ligy a toto kolo bude na sázení celkem obtížné

 

12:00

Queensland Roar - Central Coast Mariners (6.9)

 

Domácímu týmu se mírně věří, ale bude to mít velmi těžké. Do obrany se jim vracejí dva nejdůležitější hráči Moore a Tiatto. Hostům bude chybět několik hráčů kvůli repre. Hosté ligu začali náramně 2x vyhráli a vedou soutěž. Domácí 2x remizovali. Kdo se nebojí mohl by hrát čistou 1, ostatní 1x, domácí by neměli prohrát.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Stuart McLaren (trest), Chris Grossman (noha - 1 týden), Andrew Packer ( lýtko - 3 týdny)
Vracejí se:
Craig Moore (z trestu), Danny Tiatto (z trestu), Hyuk-Su Seo (z trestu), Ante Milicic  
Hosté:
Dean Heffernan (repre), Greg Owens (nepovolán), Danny Vukovic (repre), Bradley Porter (repre), Alex Wilkinson (neznámo)
Vracejí se:
Damien Brown (premiéra), Andrew Clark (premiéra), Andrew Redmayne (premiéra)

Tip: 1 - 2,54 (Betfair)

Tip: 10 - 1,38 (Bwin)

Fotbal - Australská liga

12:00

Adelaide United - Melbourne Victory (7.9)

 

Adelaide bude trochu oslabeno, ale Melbourne už není tak silné jako loni a několik klíčových hráčů jim bude chybět také. Momentální forma a kvalita je na straně domácích a v tomto utkání by neměli prohrát.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Bruce Djite - klíčový hráč (repre), Lucas Pantelis, Kristian Sarkies - klíčový hráč (repre),
Dez Giraldi, Milan Susak

Vracejí se:
Jason Spagnuolo (do základu), Diego (do základu), Daniel Beltrame - klíčový hráč (gólman)
Hosté:
Archie Thompson - klíčový hráč (repre), Joseph Keenan, Leigh Broxham - klíčový hráč (repre)
Ljubo Milicevic
Vracejí se:
Daniel Vasilevski, Evan Berger, Sebastian Ryall

Tip: 1 - 2,25 (Bwin)

Tip: 10 - 1,32 (Bwin)

Fotbal - Australská liga

8:00

Perth Glory - Sydney FC (9.9)

 

Perth je velmi oslaben a i když Sydney na tom také nebude nejlépe, ale přivezou o mnoho kvalitnější hráče, než budou mít domácí. Trenér hostí svému týmu věří a trvdí, že jedou pro tři body. Netuším co domácí trenér postaví, ale pro Perth je to citelná ztráta a Sydney v tomto zápase asi bude naplno bodovat.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
Nikolai Topor-Stanley - klíčový hráč (repre), Simon Colosimo - klíčový hráč (repre), Billy Celeski - klíčový hráč (repre), Tando Velaphi - klíčový hráč (repre), David Tarka - klíčový hráč (koleno - season), Jason Petkovic - základ (7 týdnů), David Micevski - základ (repre), Stan Lazaridis - základ (trest), Hayden Foxe - základ (7 týdnů), James Robinson
Vrací se:
Jimmy Downey (vůbec neznám), Jordan Simpson (vůbec neznám), Tyler Simpson (vůbec neznám)
Hosté:
Clint Bolton - klíčový (repre), Ruben Zadkovich - klíčový (repre), Brendon Santalab (1 týden), Alex Brosque - klíčový (repre), Juninho - klíčový (4 týdny), Ben Vidaic, Mark Milligan - klíčový (repre), Jacob Timpano - základ (3 týdny), Ivan Necevski (4 týdny), Adam Biddle

Vrací se:
Adam Casey - klíčový hráč, Robbie Cattanach (nová posila), Matthew Jurman (nová posila), Michael Herbert (nová posila)

Tip: 2, X2

Fotbal - Australská liga

 

6:00

Wellington -Newcastle (9.9)

 

Domácí tým nastoupí v plné síle, dá-li se to takto říci. Umí si poradit i s těžšími soupeři, než je Newcastle, ale pořád to je outsider ligy. Jsme na teprve začátku, ale na zkoušku bych opravdu zkusil zahrát 1, je to nejméně oslabený tým momentálně a Newcastle zatím vůbec nic pořádného nepředvedl.

Out pro tento zápas tedy jsou:

Domácí:
George Paladini, Vince Lia - klíčový hráč (1 týden), Mark Paston - gólman 

Vrací se:
Steven Old, Tim Brown

Hosté:
Stuart Musialik - klíčový hráč (repre), Mark Bridge - velmi klíčový hráč (repre), Andrew Durante - klíčový hráč, Craig Deans - základ, Ben Kennedy - klíčový gólman

Vrací se:
Jorge Drovandi (neznám), Tarek Elrich (neznám)

TIP: bez tipu, pro otrlé na zkoušku 1

Fotbal - Australská liga

Preview z Australské ligy Vám přináší Alien

Preview: MS"17"-J.Korea (5-6.9.2007)

12:00

Španělsko-Ghana

 

Souboje mladých hráčů do 17let na MS v Koreii pomalu vrcholí. Ve středu odehrají semifinálový boj Ghana a Španělsko. Nejdpřív se podíváme, jako oba celky procházeli celým šampionátem. Zkušené můžstvo Španělsko má ve svých řadách mnoho talentovaných hochy z mnoha evropských klubu. Ze skupiny C postoupili bez problému,. dokázala jim vzdorovat pouze Argenina. Tým Ghana ve skupině F postoupila z druhého místa hned za Německém. Vyhráli nad Kolumbii a jednozančně nad Trinidad And Tobago 4:1, s Německém jen těsně prohráli. Ve vyzařovacích bojí Španělsko narazilo na Severní Koreu, pro které tento zápas byl konečnou. Za Za Španělsko se trefil jejich nejelšpí střele Bojan hned 2krat, celkově pak vyhráli 3:0. To africký celek narazil na z jednoho adeptu na celkového vítěze MS. Ghana hrála od konce prvního poločasu bez jednoho hráče, ale přesto na začátku poločasu druhého dali nečekaně gól. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, nikdo nijak nepřevyšoval, ale radovali radovat se z postupu mohl Ghánský tým. Ve čtvrfinále už je čekal daleko lehčí soupeř Peru. Peru přestříleli 24:7 a jen se dívím, že vyhráli pouze 2:0 :-) Jeden gól si připsal i OSei, z pěti góly nejlepší střelec Ghany. Španělsko byl v roli favorita i v zápase s Francii, nakonec ale museli postoupit až na penalty. Tipovat tento zápas není tak lehké, Španělsko je pořád jeden z adeptu na titul, ale na druhou stranu Africký celek předvádí skvělý fotbal a společně s Oseim jsou hodně nabuzení.

Pokud umíte aspoň trochu anglicky, zde jsou dva články k zápasu

 

Sestavy a další informace o týmu:


 

12:00

Německo-Nigérie

 

Souboje mladých hráčů do 17let na MS v Koreii pomalu vrcholí.Ve středu odehráli svůj boj Španělé a Ghaha. Před očekávaný boj, postoupil v prodloužení tým Španělska. Kdo bude druhý finalistou se dozvíme ve čtvrtek. Vněm se představí Německo proti dalšímu africkému celku Nigérii. A teď k průběhu MS: Německo postoupilo z prvního místa ze skupiny F. První zápas sice jen remizovali Kolumbii 3:3, další dva zápasy proti Africkým týmům Ghany (3:2) a Trinidad a Tobago (5:0) vyhráli. Nigérie také postoupila z prvního místa, ale těm se podařilo vyhrát všechny tři duely. Kromě prvního duel s Francii to bylo vyrovnané (2:1), ostatní zápasy byly daleko víc jednoznačnější. Takové Japonsko přestřílli 30:7, nebo Haiti 27:8. Ve vyzařovacích bojí narazili na Kolumbii. I když opět měli daleko víc střel než soupeř, branky padaly až ve druhém poločase. Ale byla to Kolumbie, která otevřela skóre. Africký celek se nezazmatkoval a dálé bušil do kolumbijské obrany. To také přineslo ovoce, když dali v 78 a 83gól. Ve čtvrfinále narazili na silnou Argentinu. V tomto zápase, ale rozhodli už v prvním poločase, v 33min z penalty a v nastaveném čase 1poločasu se trefil i nejlepší střelec nejen Nigérie, ale prozatím celého Šampionátu Chrisantus. Mladí němci, kteří mají hráče hlavně z Budensligy narazili ve vyzařovacích bojí na tým USA. I zde padali góly až v druhé polovině útkání, za Němce se trefil Sukuta-Pasu v 65 a v 89min, Američané sice vstřelili kontaktní gól v 92min, bylo však pozdě na srovnání. Po tomto lehčím soupeří je čekali ve čtvrfinále Angličané. Očekával se vyrovnaný boj až do závěru zápasů. Vyrovnaný boj to, ale byl pouze do prvního poločasu, nebo spíš Anglie se držela jen prvních 45min. Druhý poločas byl zcela v režií Německa, kteří vyhráli jednoznačně 4:1. Zápas, který nám nabízí SF by mohlo být v podobném duchu, jako bylo utkání Španělsko-Ghana. Ani jeden soupeř by neměl bezhlavě útočit a hnát se za gólem. Poločasová i celková remíza by mohla být na místě..ale že dají oba týmy gól by se dal taky využit, na obou stranách má kdo dávát branky a taky je zatím hojně dávají :-) Jen pro upřesnejí, Neměcko má bilanci 3,4branek na zápas, Nigérie 2,6. Pokud chytáte na svém přijímači Eurosport, pak se v pravé poledne můžete dívat...hodně štěstí pokud nějaky tip hrát budete.

Pokud umíte aspoň trochu anglicky, zde jsou dva články k zápasu

 

Sestavy a další informace o týmu:


Preview:

 

 

 

archiv - analýzy >>

 
© 2007 BetSport.cz Freelance Web Designer